Jak osiągnąć 20% zysku w jeden miesiąc?

W lipcu 1992 roku powstał powstał pierwszy fundusz powierniczy – Pioneer Pierwszy Polski Fundusz Powierniczy, dziś funkcjonujący pod nazwą Pioneer Zrównoważony. Gdy powstawał, na GPW notowanych było zaledwie kilka spółek, a notowania odbywały się raz na tydzień.

Pojedyncze osoby wówczas inwestowały w fundusze, ponieważ była to nowość. Dzisiaj w ponad 500 funduszach prawie 2,3 miliona klientów ma zainwestowane ponad 158 miliardów PLN.  Jeżeli ktoś zdecydował się na fundusze akcji zagranicznych to wiele z tych funduszy przyniosła dwucyfrowe zyski.  Niestety były też fundusze, które za ostatnie 12 miesięcy przyniosły straty.

Mimo tego ogromna ilość pieniędzy jest tam ulokowana.

W 2009 roku powstała pierwsza kryptowaluta o nazwie bitcoin. W tym roku będzie już 9 lat

Mimo tego, wciąż jest postrzegany jako rynek pionierski i niektórzy nawet nie wiedzą co to są kryptowaluty. Dzisiaj jest ponad 1600 różnych kryptowalut. Możesz zobaczyć je wszystkie na portalu www.coinmarketcap.com. Na tym rynku można zarabiać.

Oczywiście najlepiej brać pod uwagę te kryptowaluty z pierwszej dziesiątki. Mają one mniejsze ryzyko, że nagle znikną z rynku.

Ja układam portfele na pół roku. Po pół roku wypłacam kapitał, a zyski zostawiam. Ile jest tych zysków? W każdym półroczu przez ostatnie dwa lata było to najmniej 100%.

 

Miesiąc temu, dokładnie 13 maja 2018 roku dałam wyzwanie w poście na facebooku do zakupu jednej z kryptowalut Ripple za 500 PLN.

Za taką kwotę można było kupić 230 sztuk. Po miesiącu czyli po cenie z dnia 14 maja 2018 jest na rachunku 609 zł czyli wzrost o 21,8%

Dzisiaj zgodnie z umową o systematycznym inwestowaniu znowu dokupuję Rippla za 500 zł, tym razem jest to 190 sztuk.

Czy możesz zaryzykować kwotę 500 zł miesięcznie, aby przekonać się, że inwestycja w kryptowaluty ma sens?

 

Rząd Polski postanowił ostrzec przed kryptowalutami i też foreksem. Z naszych podatków ma pójść na to ponad 600 tys. zł. Dlaczego te pieniądze nie są przeznaczone na edukację na temat kryptowalut i foreksu. Przecież wtedy ludzie będą uczyć się i świadomie zarabiać.

Dzięki temu będzie więcej podatków i więcej konsumpcji, czyli gospodarka będzie rosła w siłę. Tak nie będzie. Już jedna z największych giełd kryptowalut zapowiedziała, że przenosi się na Maltę, bo w Polsce nie może funkcjonować. Jej obrót przekracza obrót Giełdy Papierów Wartościowych. Czy tak ma wyglądać dbanie o Polaków i Polskę?

 

Niestety zagraża to bankom, że zacznie odpływać kapitał  z nieoprocentowanych lub śmiesznie oprocentowanych lokat. Komisja Nadzoru Finansowego jest powołana po to aby chronić instytucje finansowe a nie przeciętnego Polaka.

Sam zacznij się kształcić, bo kto bardziej o Ciebie zadba niż Ty sam? O kryptowalutach możesz się dowiedzieć więcej we wcześniejszych wpisach.

Podstawowe pojęcia znajdziesz tutaj.

Zawsze też możesz napisać do mnie i zapytać w temacie kryptowalut kontakt@annabednarczyk.pl

Jeżeli uważasz, że ten wpis jest wartościowy podziel się z nim. Pytania i spostrzeżenia zostaw w komentarzu.

 

 

 

 

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Anna BednarczykMarcelAnna BednarczykPatrycja CzubakMarek |Multiporadnik finansowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz / Opiekun Finansów
Gość

Jeden miesiąc +20% albo + 100%, drugi miesiąc może być – 20% lub -80%. Krypto nie jest dla ludzi o słabym sercu i małych oszczędnościach. Należy w nie inwestować jedynie mały ułamek portfela. Jeśli ktoś może w miesiącu oszczędzić jedynie 500 zł niech je trzyma z dala od Ripple’a i innych kryptowalut.

Natalia
Gość

Twój artykuł to dobry początek na zgłębienie tematu.

Luiza
Gość

Ciekawy wpis, ja raczej mam obawy przed inwestowaniem w kryptowaluty. A dodatkowo nie mogę sobie pozwolić na wydatki 500 zł

Anna Bednarczyk
Gość

Zawsze możesz zacząć od 100 czy 200 zł

Marek |Multiporadnik finansowy
Gość

Kiedyś można było zarabiać na zakładach bukmacherskich. Zakazali. Potem na Foreksie. Też zakazali (nie wprost, ale ograniczając dźwignię dla małych inwestorów). Kryptowalut też zakażą, to tylko kwestia czasu. Dlatego nie wchodzę w to i nikomu nie radzę.

Patrycja Czubak
Gość
Patrycja Czubak

Nie słyszałam o kryptowalutach. Ja wolę po prostu oszczędzać na koncie w banku 🙂

Marcel
Gość
Marcel

Inwestowanie co miesiąc mniejszej sumy wydaje się znacznie bezpieczniejsze, chociaż jeszcze nie czyję się zbyt pewnie w temacie.

Anna Bednarczyk
Gość

zapraszam do kontaktu