Co lepiej kupić bitcoina czy altcoiny?

Co lepiej kupić bitcoina czy altcoiny?

Bitcoin to pierwsza kryptowaluta, która powstała. Altoiny to są pozostałe poza tą pierwszą.

Co lepiej kupić, w co inwestować?

Bitcoin przekroczył cenę 10 000 USD. W ostatnim czasie dał sporo zarobić.

W styczniu cena jego wzrosła o 31%. Dał on zielone światło do znacznie większych wzrostów innych kryptowalut.

Od początku roku kapitalizacja kryptowalut wzrosła o 34% ze 194 mld $ do 287 mld $.

Bitcoin ma nadal największy udział w tym rynku.

Obecnie sięga on 63,7 %, choć na początku roku był o 4 pkt proc. wyższy. To pokazuje, że siła altcoinów wyraźnie się zwiększyła. Wskazują na to duże zmiany ich notowań. W dziesiątce największych pod względem kapitalizacji na portalu www.coinmarketcap.com wszystkie alternatywne monety mają od początku roku wyższe stopy zwrotu niż bitcoin. Dla tego ostatniego (licząc przy kursie 10 056 USD) jest to 37 %, tymczasem dla ethereum 57,7 %, XRP 67,1 %, bitcoin cash 115,6 %, bitcoin sv 346,8 %, litecoin 83,1 %, EOS 78 %, binance coin 46,1 %, tezos 85 %, a cardano 60 %.

„Wskaźniki na wykresach, zarówno w ujęciu dziennym jak i tygodniowym, pokazują silne bycze momentum” – pisał na portalu coindesk.com Omkar Godbole.

Po przekroczeniu 10 000 $ cena bitcoina powinna dalej piąć się w górę a ewentualne korekty mają być krótkoterminowe. Jeśli ten scenariusz się ziści, a altcoiny pozostaną skorelowane dodatnio z bitcoinem, to przekroczenie 300 mld $ kapitalizacji jest pewnie kwestią najbliższych dni.

Warto pomyśleć o zakupie kryptowalut szczególnie altcoinów. Jeżeli jeszcze nie masz konta na giełdzie to wybierz giełdę i załóż konto. To jest podstawa aby zakupić pierwsze kryptowaluty. Polecam polską giełdę Bitbay, jedną z największych w Europie. Na filmie “Gdzie zakupić bitcoina  podaje dokładną instrukcję krok po kroku jak to zrobić.

W ten sam sposób możesz zakupić altcoiny. Warto kupować różne altcoiny, bo jak widać są różne na nich wzrosty. Jeżeli nie ma jakiegoś altoina na giełdzie Bitbay, to załóż konto na największej giełdzie na świecie Binance i tam go kup.

Możesz też przyjrzeć się tokenowi MONx, o którym pisałam tutaj. Platforma Onemilion rośnie w siłę i cena tokena też będzie rosła. Tym bardziej, że jest to token użyteczny i można za niego opłacać sobie platformę do tradingu kryptowalutami AT.Systems. Jest to profesjonalne narzędzie do automatycznego wykonywania transakcji na giełdach kryptowalut. Poznaj oprogramowanie AT.Systems, które pomoże Ci zarabiać więcej na kryptowalutach.

Jeżeli jesteś na początku poznawania kryptowalut to najpierw zacznij od prostych rzeczy bez tradingu.

Jest to jedna z opcji inwestowania pieniędzy. Zacznij od małych kwot i ucz się. Z czasem dojdziesz do sum, które będą Cię satysfakcjonowały a inflacja nie będzie zjadać Twoich pieniędzy.

Napisz w komentarzu jakiej potrzebujesz wiedzy, aby zacząć zarabiać na kryptowalutach.

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Koralina
4 lat temu

fenomen bitcoinów jest dla mnie niezrozumiały, totalnie nie rozumiem dlaczego to działa, ale działa i warto się zastanowić nad taką inwestycją 😉

Freedom
Freedom
4 lat temu

Ciekawy wpis, jak zresztą cały blog 🙂
Wiele osób znowu zaczęło typować kryptowaluty jako ciekawą inwestycję na 2020 (również jako zabezpieczenie przed inflacją).
W ostatnim czasie Ethereum rosło bardzo szybko i zachowywało się zdecydowanie lepiej od bitcoina. Więc może to być dobry wybór. Mój krótki komentarz do sytuacji rynkowej zamieściłem we wpisie na blogu https://thefinancialfreedom4u.blogspot.com/
Bardzo ważna rzecz przy inwestycji w krypto, pamiętajmy o bardzo dużym ryzyku zmienności (mocne wahania cen są tutaj na porządku dziennym) a także jako chyba najważniejsza rzecz korzystajmy ze sprawdzonych i dobrze znanych giełd krypto, w przeciwnym razie możemy stracić wszystko.
Pozdrawiam.

coino.pl
2 lat temu

Zdecydowanie altcoiny. Bitcoin jest mocno przereklamowany. Uważam, że nie warto go kupować.

coinrank.pl
2 lat temu

Trafna analiza 🙂 Jak widać, niedawnej hossie BTC przekroczył wspomniany pułap… 6-krotnie, osiągając ponad 60k USD 😉 Kto zainwestował, ten zarobił.