Dlaczego tak wielu ludzi chce zarabiać pieniądze, ale tylko nieliczni się bogacą?

Dlaczego tak wielu ludzi chce zarabiać pieniądze, ale tylko nieliczni się bogacą?

Kumulacja bogactwa jest naturalnym pragnieniem każdego człowieka. Bez względu na to ile posiada zawsze chce więcej. W dzisiejszych czasach pułapki “łatwych pieniędzy” i obietnice szybkich dochodów są na każdym kroku. Ludzi, którzy odnoszą sukcesy jest niewielu pomimo ogromnej różnorodności literatury edukacyjnej i kursów związanych z biznesem. O zasadach finansowych pisałam tutaj

Jaki jest sekret ich sukcesu?

Społeczeństwo skupia się głównie na tym, jak gromadzić pieniądze, kładąc mniejszy nacisk na to, jak je ZACHOWAĆ. Niezliczone seminaria, kursy, szkolenia i książki uczą nas, jak szybko i łatwo się wzbogacić. Tę niszę od dawna wypełniają wykładowcy i trenerzy biznesu, którzy z jakiegoś powodu nie są milionerami. Zgodnie z ich teoriami wszystko jest zaskakująco proste – podejmij ryzyko, zainwestuj, wykonaj kilka prostych kroków i wszystko dobrze się ułoży! W takim razie dlaczego nie jesteśmy otoczeni przez bogatych przedsiębiorców, ale zamiast tego liczba bankrutujących firm rośnie każdego dnia?

Być może przed gromadzeniem kapitału musisz najpierw wiedzieć, jak go zachować.

“Życie jest krótkie, żyj szybko i korzystaj z życia!”, głosi słynny cytat. Wielu ludzi próbuje żyć według takich zasad, zapominając o jednej prostej prawdzie: aby „wziąć” coś z życia, trzeba dać mu coś w zamian. Nie ma innego wyjścia. Umiejętność ZACHOWANIA wysuwa się na pierwszy plan, pozwalając skutecznie gromadzić to, co zostało wcześniej zachowane i prowadzić życie pełne obfitości.

Weźmy przykład. Osoba chce kupić nieruchomość i zarabiać pieniądze, wynajmując ją. Jak wiadomo, nieruchomości kosztują dużo pieniędzy. Po uporządkowaniu budżetu osoba ta zdaje sobie sprawę, że nie może sobie pozwolić nawet na jednopokojowe mieszkanie. Niska pensja nie ma z tym nic wspólnego, prawdziwym powodem jest to, że oszczędności nie były właściwie zachowane. Co więcej, niepotrzebne wydatki i inflacja zmniejszyły znacznie oszczędności. Teraz istnieje potrzeba uzyskania kredytu hipotecznego, który okazuje się być kosztowny. Poza tym nowe mieszkanie nie zostało jeszcze umeblowane. Powstaje pytanie: czy warto?

Zachowaj, aby pomnażać później

Zbieżność i brak wiedzy na temat podstaw ochrony kapitału często prowadzą do katastrofalnych konsekwencji. Nawet jeśli jesteś oszczędny, nadal możesz stracić zgromadzoną kwotę, szczególnie jeśli nie przestrzegasz podstawowych zasad bezpieczeństwa finansowego.

W gruncie rzeczy nie da się niczego zgromadzić, nie zachowując czegoś. Po pierwsze może się okazać, że nie masz nic zgromadzone. Po drugie, nie będzie możliwe zachowanie tego, co zostało nagromadzone. Sukces prawdopodobnie dotrze do kogoś, kto może zgromadzić i zachować pieniądze w bezpieczny sposób, w przeciwieństwie do kogoś, kto bezmyślnie trwoni czas w nadziei na szybkie zarobienie pieniędzy.

Zachowując mądrze kapitał, możesz:

  • wzmocnić swoją pozycję finansową i stworzyć rezerwy na przyszłość;
  • radzić sobie z problemami z zadłużeniem i zapobiegać ich występowaniu;
  • skutecznie osiągnąć wyznaczone cele i wykorzystać istniejące aktywa.

Jak nie stracić oszczędności i chronić je, generując przyszłe zyski?

Idealnym narzędziem do tego jest złoto!

 

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kornel Tomicki / Trener relacji

Jak dobrze przeczytać o tym, że ktoś namawia do oszczędzania i inwestowania, zamiast bezmyślnego trwonienia pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujemy 🙂

edyta
5 lat temu

Pytanie tytułowe bardzo dobre, ale na rozwinięcie myśli mam inne spojrzenie. niemniej ciekawie sie czytało 🙂

Świat Toli
5 lat temu

Jak to się mówi, oszczędnością i praca ludzie się bogacą.

Adrian
5 lat temu

Ostatnio bardzo modne staly sie kruptowaltuty. Nie wymagaly fizycznego posiadania czegos oprocz klucza. Złoto można zakopać ale co jeśli przyjdzie wojna? Ile sztuk weźmiemy że sobą?
Ani krypto ani złoto ani nieruchomosci to nie jest pewna inwestycja.

Michał J
Michał J
5 lat temu

Kiedyś czytałem, że zwykli ludzie sprzedają swój czas, natomiast Ci bogaci go kupują. Oczywiście jest to pewne uproszczenie, ale można powiedzieć, że im człowiek bardziej zapracowany, tym mniej czasu ma i tym więcej płaci za to żeby go mieć.